субота, 4 липня 2015 р.

Збір та виїзд по тривозі


1.3.  Збір  та  виїзд  по  тривозі



Оперативні дії пожежного підрозділу починаються з моменту збору по  тривозі та виїзду до місця виклику.

Основним завданням пiдроздiлiв оперативно – рятувальної служби є прибуття до мiсця надзвичайної ситуації у найкоротший час. Це досягається швидким збором особо­­­вого складу та виїздом.

Досягнення даної мети вiдпрацьовується на заняттi зі спеціальної фізичної підготовки, з метою навчити особовий склад правильно, швидко, з дотриманням правил безпеки праці діяти при зборі та виїзді по тривозі.

Для вивчення даної вправи розглянемо порядок її виконання.




1.3.1.  Порядок  виконання  вправи



За сигналом або командою "ТРИВОГА!" особовий склад чергової зміни незалежно від місця знаходження швидко прямує в гараж. Пожежники-рятувальники надя­­­гають спеціальний одяг та спорядження, сідають у кабіну автомобіля відповідно до табелю оперативного розрахунку (по ходу руху автомобіля з лівої сторони на праву - пожежник-рятувальник № 1, № 3, № 4 та № 2 ), водій заводить двигун,  начальник  чергової зміни (командир відділення) отримує дорожній лист, пожежники-рятувальники №1 та №2 від­­­чиняють ворота гаража (якщо вони не відчиняються автоматично), сiдають  у кабіну і зачиняють двері.



1.3.2.  Умови  виконання  вправи



Спеціальний одяг та спорядження складені будь-яким способом.  Особовий склад знаходиться у караульному приміщенні та розміщується довільно.



      Початок:  поданий сигнал або команда "ТРИВОГА !"



      Закінчення: автомобіль знаходиться за воротами гаража, особовий  склад відділення (чергової зміни) знаходиться в автомобілі, двері кабіни за­­­чинені. Час визначається в момент перетину задніми колесами останньо­­­го автомобіля порогу воріт гаража.


  Примітка:
1.     Дозволяється застібати спеціальний одяг, одягати пожежний пояс та каску в кабіні автомобіля.

2.     Під час виконання вправи з посадкою особового складу за воротами гаража час фіксується в момент зачинення останіх дверей автомо­­­біля. Якщо караульне приміщення знаходиться на другому поверсі пожежно-рятувальної частини, нормативний час збільшується на 7 сек.

3.     При наявності у оперативної обслузі пожежних автомобілів з гальмівною системою автомобіля "КАМАЗ" норматив виконується після попередньо­­­го наповнення повітрям системи гальмування до потрібного тиску.

4.    При виконанні вправи на автонасосі /насосно-рукавному автомобілі/ до норми часу додається відповідно 1-3 сек. Якщо чисельність відділення менше 5 - 6 чол. норматив рахується як на автоцистерні.
    


Немає коментарів:

Дописати коментар