субота, 4 липня 2015 р.

Робота з висувною драбиною


3.2. Робота з висувною драбиною (Відео)



3.2.1. Порядок  виконання  вправи

Вправи з висувною драбиною виконуються розрахунком у складі  двох чоловік. Перший і другий номери стають праворуч від автомобіля біля заднього колеса. За командою "Висувну драбину з автомобіля – зняти" перший номер береться правою рукою за поручень, робить поворот праворуч (в напрямку механізму кріплення висувної драбини), береться лівою рукою за  ручку важеля кріплення драбини, а правою –  поштовхом  зни­­­зу-доверху відкріплює фіксатор. Другий номер береться правою  рукою  за  поручень на рівні голови (зі старту виходить разом з першим, але слідує  за ним, щоб дати можливість першому номеру першим підійти до  кріплення драбини), стає правою ногою на сходинку автомобіля і за середину першого щабля третього коліна драбини, а  лівою  ногою  впи­­­рається в автомобіль (або стає на  всмоктуючий  патрубок  автомобіля).

  Після цього перший номер, взявшись обома руками за важіль і зробивши ри­­­вок донизу, надає драбині початковий рух, повертає кругом і стає боком до автомобіля. Руки його підняті до гори і готові прийняти драбину, яка рухається. В цей час другий номер, відштовхуючись лівою ногою від кузова автомобіля, тягне драбину на себе, стрибає на землю, підхоплює  драбину лівою рукою за праву тятиву і на ходу направляє праву руку у друге вікно між другим і третім щабля­­­ми. Перший номер приймає драбину на напівзігнуті руки і, нахиливши ту­­­луб вперед, починає біг, розвертає драбину, кладе правою тятивою на ліве плече на рівні дев'ятого (десятого) щабля і береться правою рукою за верхню тятиву. В такому положенні вони переносять драбину до місця  її встановлення. Не добігаючи шести (вісьми) метрів до будівлі, другий  номер береться лівою рукою за середину третього (другого) щабля,  щільно притискає лівий комплект тятив до правого бедра, а правою рукою береться за четвертий (п'ятий) щабель (або за мотузку), (при цьому його тулуб направлений у бік будівлі). В цей час перший номер зусиллям обох рух на рівні між дев'ятим-десятим щаблями піднімає драбину над головою на напівзігнутих руках. Обидва пожежника-рятувальника рухаються по одній лінії, так  щоб лінія башмаків драбини була паралельна основі будівлі. У місці встановлення драбини другий номер опускає башмаки в подушку і, не відриваючи правої руки від п'ятого (четвертого) щабля, ставить ліву ногу на другий щабель, розвертається спиною до будівлі з одночасним захопленням лівою рукою мотузки на рівні сьомого (восьмого) щабля. В цей час перший номер штовхає драбину вперед-вверх, на одному рівні, перехоплює руками тятиви на рівні між четвертим і п'ятим щаблями та­­­ким чином, щоб великі пальці рук знаходилися на вузьких сторонах тятив  першого коліна, другим  повштовхом  доводить  виставлення  драбини  до 80-85 гр. і утримує її. Його тулуб трохи зігнуто, ноги приймають стійке положення. З одночасним штовханням висувної драбини, другий номер, розводить ноги в бік за тятиви, та ро­­­бить плавні ривки за мотузку і тягне її перед собою донизу, піднімаючи руки над головою.

При висуванні драбини вверх другий номер слідкує за  валиком-останова і, як тільки той перейшов сьомий щабель, різким  пос­­­лабленням мотузки фіксує драбину. Далі береться руками за обидві  тятиви на рівні третього (четвертого) щабля і повільно нахиляє  драбину до підвіконня, встановлює її в лівий (правий) бік віконного  прорізу. Після встановлення драбини у вікно, другий номер щільно  притискає її руками, за зовнішні пази тятив першого коліна на рівні  між четвертим-п'ятим щаблями, до будівлі (ноги зовнішньою стороною стоп впираються у башмаки драбини). Впевнившись, що драбина надійно закріплена і висуну­­­та на два-три щаблі вище підвіконня або даху, перший номер з поста­­­новкою лівої ноги на другий щабель починає по ній підйом. Досягнувши  третього поверху (даху), Пожежник-рятувальник правою ногою стає на підвіконня (дах), правою рукою береться за коробку віконного прорізу і перехо­­­дить у поверх або на дах.

Спуск по висувній драбині здіснюється за командою "По ви­­­сувній драбині донизу - РУШ". При цьому перший номер стає на підвікон­­­ня, лівою рукою береться за верхній щабель, а ліву ногу  ставить на четвертий щабель і опускається донизу. Опустившись донизу, бере драби­­­ну за тятиви на рівні п'ятого щабля і разом з  другим номером відво­­­дить її від підвіконня. Другий номер тягне  мотузку спочатку донизу, визволяючи валик-останова, потім повільно, послідовно перебираючи руками по мотузці, опускає драбину до повного складання колін. Утримуючи дра­­­бину за мотузку, другий номер стає носками на башмаки драбини, а пер­­­ший номер, підтримуючи драбину за тятиви, відходить назад, повер­­­тається ліворуч, кладе драбину на праве передпліччя,  взявшись лівою рукою за дев'ятий щабель зверху. Другий номер заходить ліворуч від  драбини, бере її правою рукою за тятиву знизу, а лівою – за третій ща­­­бель. Після цього обидва номери кладуть драбину на плечі і  переносять  до автомобіля.

      

3.2.2. Умови виконання вправи



"Знімання, перенесення та встановлення висувної драбини у вікно 3-го поверху навчальної башти"



      Висувна драбина закріплена на автомобілі,  який  знаходиться  на  лінії старту (30 м по вісі задніх коліс від основи навчальної башти). Вправа виконується  двома  пожежниками-рятувальниками,  обидва  стоять  біля  заднього  колеса автомобіля на лінії старту.



      Початок: подана команда "Висувну драбину з автомобіля у вікно третього поверху навчальної башти ВСТАНОВИТИ!"



      Закінчення: висувна драбина встановлена і закріплена  за  восьмий щабель. Перший номер стоїть на півкроку від  драбини обличчям до неї, другий номер стоїть  між  стіною  і драбиною, притримуючи її руками.



3.2.3. Умови виконання вправи



"Підйом по встановленій висувній драбині у вікно 3-го

поверху навчальної башти".



Драбина встановленна, висунута у вікно 3-го поверху  навчальної  башти і закріплена за сьомий щабель. Перший номер ставить ногу на пер­­­ший (другий) щабель, руками тримається за  драбину. Другий номер стоїть між стіною і драбиною, притримуючи станню руками.



      Початок: Подана команда "По висувній драбині у  вікно  третього    поверху навчальної башти - РУШ! "



      Закінчення: Перший номер торкнувся двома ногами підлоги 3-го поверху навчальної башти.



3.2.4. Умови виконання вправи



"Знімання, перенесення, встановлення та підйом по висувній

драбині у вікно 3-го поверху навчальної башти".



Висувна драбина закріплена на автомобілі,  який  знаходиться  на  лінії старту ( 30 м по вісі задніх коліс від основи навчальної башти).  Вправа виконується  двома  пожежниками-рятувальниками,  обидва  стоять  біля  заднього  колеса автомобіля на лінії старту.



      Початок: подана команда "Висувну драбину з автомобіля у вікно третього поверху навчальної башти РУШ! "



      Закінчення: висувна драбина встановлена і закріплена  за  сьомий щабель. Перший номер стоїть на півкроку від  драбини обличчям до неї, другий номер стоїть між стіною і драбиною,  притримуючи її руками.



Немає коментарів:

Дописати коментар