субота, 4 липня 2015 р.

Саморятування з верхніх поверхів будівлі за допомогою рятувальної мотузки


РОЗДІЛ VІІ. Саморятування та рятування потерпілого з верхніх поверхів будівлі за допомогою рятувальної мотузки (Відео)



7.1. Саморятування з верхніх поверхів будівлі за допомогою рятувальної мотузки

Заняття по саморятуванню з верхніх поверхів будівлі за допомогою рятувальної мотузки проводяться з метою підготовки особового складу саморятуванню та набуттю практичних навичок роботи на висоті.






7.1.1. Порядок виконання вправи

Пожежник-рятувальник закріплює кінець рятувальної мотузки за конструкцію будівлі. Після цього він бере лівою рукою карабін, а правою робить  на ньому  закріпленим  кінцем  мотузки два оберти від себе. Потім  надягає краги, закріплений кінець мотузки бере в ліву руку, а  вільний - в праву. Не випускаючи з рук мотузки, обережно виходить з вікна і починає повільний спуск. Ногами під час спуску відштовхується  від стіни, обминанаючи  віконні прорізи  або обходить їх збоку. Швидкість спуску регулюється  притисканням мотузки правою рукою до себе.

Якщо мотузка розташовується на значній відстані від стіни будівлі та ноги пожежника-рятувальника не дістають до стіни, то спуск проводиться повільно, ногами донизу.



7.1.2. Умови виконання вправи

Пожежник-рятувальник знаходиться на четвертому поверсі на відстані один метр від конструкції. Короткий кінець рятувальної мотузки знаходиться у правій або у лівій руці. Після подачі команди пожежник-рятувальник закріплює мотузку за конструкцію будь-яким з 4 способів, намотує мотузку на карабін та проводить саморятування.



      Початок:  подана команда “По рятувальній мотузці донизу – РУШ !”



      Закінчення: пожежник-рятувальник звільняє мотузку з карабіну, підтверджуючи це словом “Готово”.



Немає коментарів:

Дописати коментар