субота, 4 липня 2015 р.

Подолання 100-метрової смуги з перешкодами


РОЗДІЛ VІ. Подолання 100-метрової смуги з перешкодами (ВІДЕО)



6.1. Порядок  виконання  вправи



Розгалуження ставиться на підставки висотою не більше 60 мм, в 75 м від старту. Верхній клик розгалуження встановлюється на “один час”.

Пожежник-рятувальник долає 100-метрову смугу з перешкодами в спеціальному одязі та споряджені зі стволом “Б”, закріпленому на пожежному поясі або на ремені на лівому плечі. Встановивши рукава на початковому положенні в 28 м від старту, пожежник-рятувальник йде до лінії старту.

Відео! приклад виконання вправи спортивним способом


За командою: "На старт!" пожежник-рятувальник, зробивши 2-3 глибоких вдихи та видихи, стає перед стартовою лінією однією ногою на коліно, другою – на носок в 20-35 см від стартової лінії. Пальці випрямлених рук утворюють біля стартової лінії пружний звід.

За командою: “Увага!” пожежник-рятувальник швидко, але без ривків піднімається, плечі відведені вперед, таж трохи вище рівня плеч. За командою: “Руш!” пожежник-рятувальник посилає тіло вперед-угору та починає бігти, роблячи руками бігові рухи, сильно відштовхується ногами, бедро піднімається угору, поступово пожежник-рятувальник випрямляється.

Подолання паркану. Перед товчком на паркан пожежник-рятувальник подає вперед плечі, праву (ліву) майже пряму ногу ставить на п’яту і перекатом на носок. Ліву (праву) ногу, зігнуту у колінному суглобі, і руки посилає у перед-вгору, ногою різко товкає паркан, на висоті 70-80 см руками береться за верхню частину паркану, підтягає тіло вперед і ліворуч (праворуч), грудьми і животом лягає на паркан, переносить кість правої (лівої) руки на відстань 40-50 см від верхньої частини паркану. Пожежник-рятувальник одночасно с товчком ноги на паркан праву (ліву) ногу, зігнуту у коліні, посилає вгору. Переходить через паркан повернувшись до нього грудьми і животом, як тільки права (ліва) нога зігнеться у тазобедреному і колінному суглобах, піднімається над парканом, опускає її до низу за паркан, розвертає плечі і таз, ліва (права) нога зігнута у колінному та тазобедреному суглобах, швидко підтягається до правої; правою (лівою) рукою пожежник-рятувальник тримається за верхній край паркану. У такому положенні таз і ноги пожежник-рятувальника по інерції продовжують рух над парканом вперед, коли створюється вільний простір між парканом і правою (лівою) ногою, ліва (права) нога прямує до низу. Це досягається різким поворотом тазу праворуч (ліворуч) з наступним швидким відштовхуванням від паркану обома руками и поворотом корпуса пожежник-рятувальника ліворуч (праворуч) по напрямку руху до пожежних рукавів.

Після відштовхування від паркану пожежник-рятувальник спирається на обидві руки, корпус випрямляє вперед-вниз, ліва (права)нога ставиться носком на доріжку, бедро правої (лівої) ноги при цьому необхідно підняти у вверх.

Взяття напірних рукавів. Пожежник-рятувальник, зробивши три кроки у нахиленому положенні, підбігає до напірних рукавів і бере їх руками хватом зверху, біля з’єднувальних головок. Під час взяття рукавів ноги пожежник-рятувальника повинні бути зігнуті в колінному суглобі, носки розвернуті по напрямку бігу, а корпус продовжує рух вперед. Взявши рукава з доріжки, пожежник-рятувальник розводить їх злегка в сторони, щоб винести вперед бедро лівої (правої) ноги, і продовжує збільшувати швидкість. Початковий момент взяття рукавів, руки і ноги злегка відстають від корпуса, але через 3-4 кроки опускаються вниз-вперед.

Біг по буму. При постановці лівої (правої) ноги на сходню буму пожежник-рятувальник робить руками рух вперед-вверх, швидко ставить зігнуту праву (ліву) ногу на бум, а ліву (праву) після товчка об сходню, необхідно поставити на бум попереду правої ноги.

Бігти по буму необхідно широкими кроками без напруження (вільно), за 2-3 м (при постановці ноги на сходню) до кінця буму пожежник-рятувальник кидає напірні рукава вперед (вздовж своєї доріжки), утримуючи їх з’єднувальні головки великим та вказівним пальцями. Пожежник-рятувальник перед сходом з буму ставить одну ногу на відстані 30-40 см від сходні, другу – на третю (другу) ступень сходні, а ногою, яка знаходиться на бумі, зігнутою у колінному суглобі ставиться п’ятою на доріжку.

З’єднання напірних рукавів. Пожежник-рятувальник після сходу з буму , зробивши 3-4 кроки, починає зближення рук для зведення внутрішніх з’єднувальних головок рукавів. З’єднувати їх краще коли руки зігнути у ліктьовому суглобі на рівні грудей, злегка захвативши великим та вказівним пальцями зовнішні з’єднувальні головки рукавів з’єднує їх і різким товчком вниз-вперед викинув з’єднану пору з’єднувальних головок.

Приєднання напірного рукава до розгалузника. Підготовка до приєднання рукава до розгалузника починається за 5-6 кроків до нього. Пожежник-рятувальник під час бігу готує з’єднувальну головку рукава в правій руці так, щоб великий і вказівний пальці цієї руки утримували її за “клики”/, а положення “кликів” відповідало їх положенню до розгалузника.

За три кроки до розгалузника пожежник-рятувальник ставить праву ногу на доріжку, права рука з з’єднувальною головкою виноситься вперед, кисть її розвертається вперед-назад, корпус нахилений вперед. За оди крок від розгалузника пожежник-рятувальник ставить ліву ногу, а лівою рукою впирається у розгалузник, з рухом правої ноги вперед, його права рука приєднує рукав до розгалузника. Положення пожежник-рятувальника по закінченню приєднання рукава аналогічне стартовому, що сприяє швидкому набору швидкості на відрізку розгалузник – фініш.

Приєднання ствола до напірного рукава. Фініш. На 3-4-му кроці від розгалузника пожежник-рятувальник, утримуючи з’єднувальну головку рукава у лівій руці, правою рукою бере ствол за з’єднувальну головку і на рівні пожежного ременя з’єднує між собою, не знижує швидкість бігу, лівою рукою подає назад рукав з приєднаним стволом, відпускає ствол, який тримається на ремінці ствола, закріпленого за пожежний ремінь, і виходить на фінішній відрізок.

На фінішному відрізку дуже важливі енергійні, вільні і швидкі рухи рук, нахил корпуса вперед, випрямлення перед торканням поверхні землі ніг у колінному суглобі при задньому товчку, енергійний викид коліна другої ноги вперед-вверх с наступним опусканням її до низу. Лінію фінішу перетинати на максимальній швидкості і зупинятися тільки в 5-10 м після неї.

6.2. Умови  виконання  вправи


      Пожежник-рятувальник стоїть на лінії старту у спеціальному одязі та спорядженні, ствол “Б” закріплений на ремені. Рукава стоять на відстані 28 м від лінії старту, розгалузник стоїть на відстані 75 м від лінії старту .



      Початок: подана команда "На старт! Увага! Руш!"



      Закінчення: пожежник-рятувальник подолав паркан, бум перетнув лінію фінішу, рукава з’єднані між собою, надійно приєднані до розгалузника і ствола “Б”.



Немає коментарів:

Дописати коментар